Burslar

KYK burs başvuru nasıl yapılır? İşte KYK Duyurusu

KYK burs başvuru nasıl yapılır? İşte KYK Duyurusu

KYK yurt başvurusu için beklenen açıklama geldi! Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi ile burs başvurularını almaya başladı.

2015-1016 eğitim öğreim yılı için KYK burs başvurusu ve öğrenim kredisi başvurusu için beklenen tarih geldi ve Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuları almaya başladı. Peki KYK burs başvuru nasıl yapılır? Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınız da açılan sayfada öğrencilerin şartları ve KYK burs başvurusu için istenilen belgeler yer alıyor. Ayrıca başvuru sırasında dikkat edilecek hususlar, yatay geçiş yapacaklara uyarılar ve en önemlisi sayfasının sonunda başvuru yapacakların kimlik bilgilerinin doğruluğu ve başvuru bilgilerinin banka ile paylaşmasına dair bir uyarı bulunuyor.

ÖĞRENİM KREDİSİ VE KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

kyk-burs-basvurusu-adim-1

Başvuru yapmadan önce beyan ettiğiniz T.C. kimlik numaranızın ve kimlik bilgilerinizin doğruluğunu, başvuru bilgilerinizin bankacılık işlemleri için ilgili banka ile paylaşılmasını kabul etmek için sayfanın altındaki küçük kutuyu işaretleyip ardından “Başvuru ve Güncelleme” butonuna tıklayarak başvuru için kimlik bilgilerinizi gireceğiniz sayfaya erişebilirsiniz. Bu aşamadan sonra interaktif başvuru işlemlerine geçeceksiniz.

 

 

 

kyk-burs-basvurusu-adim-2

KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları ve başvuru güncellemeleri 4 Kasım saat 23.59′a kadar yapılabilecek.

KYK BURS BAŞVURUSU SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

– Burs / öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde burs / öğrenim kredisi hakkınız iptal edilecektir.

– İnteraktif başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyiniz.

– Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan; burs/öğrenim kredisi almanızı engeller.

– Kimliğiniz ile ilgili bilgileri, mutlaka nüfus cüzdanınıza bakarak cevaplayınız.

– Bekar öğrenciler anne ve/veya babasına (evli öğrenciler ise kendilerine ve/veya eşlerine) ait aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazmalıdır.

– Burs ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilere ait bilgiler www.kyk.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecektir. Ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır. Başvuru bitim tarihine kadar başvuru bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.

KYK burs başvuruları başladı mı?

kyk_burs_basvurusu

KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK bursları kimlere verilecek? KYK burs takvimi hakkında bilgiler haberimizde. Kredi Yurtlar Kurumu, kredi ve burs başvuruları konusunda bir duyuru yayınladı. Yapılan açıklamada KYK burs başvurularının Ekim ayında başlayacağı belirtildi. Kredi ve burs ödemelerinin ise 2016 Ocak ayından itibaren yapılacağı açıklandı. Ayrıca Üniversite öğrencilerine KYK… DEVAMI… »

kyk1

Ek yerleştirme ile yerleşenler için KYK bursu ve kredisi KYK nın internet sitesindeki habere göre “Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde www.kyk.gov.tr internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından… DEVAMI… »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir