Burslar

Kredi Yurtlar Kurumu Burs sonuçları açıklandı. Kyk Burs Sonuçları

Kredi Yurtlar Kurumu Burs sonuçları açıklandı. Kyk Burs Sonuçları KYK BURS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

2011 yılının sonunda bir çok öğrencinin merakla beklediği Kredi Yurt Kurumu Bursları (Katkı ve Öğrenim kredisi) sonuçları açıklandı.

Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuru sonuçlarının 15 Aralıkta 2011 tarihinde açıklanacağını belirtmişti.

Konuyla ilgili Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’den yapılan resmi açıklamada şunlara değinildi:

“Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi başvuru sonuçları 15 Aralık 2011 tarihinde kurumun www.kyk.gov.tr adresinden açıklanacaktır. Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, geri kalan öğrencilerin tamamına öğrenim kredisi tahsisi yapılacaktı. Katkı kredisi almak için müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına da katkı kredisi tahsisi yapılacaktır

Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları 15 aralık 2011 tarihinden itibaren kurumumuzun www.kyk.gov. tr internet adresinden TC kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecektir.”

Taahhüt senetlerine de değinilen açıklamada, “Öğrenciler taahhüt senetlerini 15 Aralık 2011-31 ocak 2012 tarihleri arasında herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirerek kurumumuzun bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edecektir.

Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Cemal Gürsel cad. no:61 06590 Cebeci/Ankara” adresindeki kredi dairesi başkanlığına posta ile gönderecek veya elden teslim edecektir.

Taahhüt senetlerini 30 aralık 2011 tarihi mesai saati bitimine kadar teslim edenlerin burs/öğrenim kredisi ödemeleri 06 Ocak 2012 tarihinde, taahhüt senetlerini 2 – 31 Ocak 2012 tarihleri arasında teslim edenlerin burs kredi ödemeleri ise 06 Şubat 2012 tarihinde TC Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir