Ek Yerleştirme Kılavuzu

Ek Yerleştirme kılavuzu ÖSYM 2017

Ek Yerleştirme kılavuzu ÖSYM 2017 linki kılavuz yayınlandığında etkinleşecektir.

Ek yerleştirme hakkında arşiv niteliğindeki 2011 yılından itibaren yayınladığımız ek yerleştirme kılavuzu ek yerleştirme sonuçları ve ek yerleştirme tercihleri ile ilgili tüm yazılarımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

2017 ek yerleştirme ile ilgili tüm yazılarımız için buraya tıklayınız.

ÖSYM tarafından 27/06/2016 tarihinde yayınlanan ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda ek yerleştirme nasıl yapılacağına dair bir başlık belirtilmiştir. ÖSYM ÖSYS kılavuzuna göre 2017 ek yerleştirme nasıl yapılacak?

Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu ÖSYM 2017

2017 ek yerleştirme nasıl yapılacak?

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Yükseköğretim programlarının 2017-ÖSYS sonuçlarına göre (ek puanlı geçiş dâhil) yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır.
Sınavsız geçiş dâhil merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacaktır.
Ek Yerleştirmede; Tablo 4’teki lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında aday yerleştirilmeyecektir. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacaktır.
Ek yerleştirme tercih ücreti 15,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır.

Özetlersek;

1- Merkezi yerleştirmeyle bir bölümü kazanamamış olanlar ek yerleştirmeye katılabilir.

2- İlk yerleştirme işleminden sonra oluşan minimum puanların altında ek yerleştirme puanı oluşmayacak.

3- Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınamayacaktır.

4- Ek yerleştirmeye başvuran adaylardan ek yerleştirme tercih ücreti olarak 15 TL alınacaktır. ücreti ödemeyenlerin tercihleri geçersiz sayılacak.

Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu ve ek yerleştirme hakkında diğer faydalı bağlantılarımızı okumanız sizlere avantaj sağlayacaktır.

2017 ek yerleştirme ne zaman yapılacak ?

Ek yerleştirme nasıl yapılacak ? Ek yerleştirme tercih ücretleri ne kadar

İlk tercihte kazanamadığınız bölümü ek yerleştirmede yazmayın

Ek Yerleştirme Tercih Stratejileri

Ek yerleştirme işlemleri hakkında sorulan sorular

Ek yerleştirme 2014 ilgili sorularınız ve cevapları

Ek yerleştirme kılavuzu yayınlandığında ÖSYM tarafından sonraki günler düzeltmelerde olabileceğinden dolayı ÖSYM nin resmi sitesini günlük takip etmeniz ek yerleştirme kılavuzunda yapılan değişikliklerin sizi etkilebileceğini sakın unutmayın.

Summary
Ek Yerleştirme kılavuzu ÖSYM 2017
Article Name
Ek Yerleştirme kılavuzu ÖSYM 2017
Description
Ek yerleştirme kılavuzu ÖSYM 2017 kılavuzu ek yerleştirme ile üniversiteli olmak isteyen üniversite adayları için ilk tercihte kazanamadığınız bölümleri
Author
ek yerleştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir