Açıköğretim

Aöf ek yerleştirme kayıtları hakkında bilgiler

BİLGİLENDİRME

 

Başvuru Tarihi: 29 Eylül 2014 Saat: 00.00 – 17 Ekim 2014 Saat: 17.00
Kayıt Tarihi: 29 Eylül 2014 – 15 Ekim 2014, Mesai Saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi: 16 Ekim 2014 – 17 Ekim 2014, Mesai Saatleri
Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

 

KAYIT ADIMLARI
– Başvuru şartlarını taşıyorsanız internet başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapınız.
– Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
– Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
– AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

 

BAŞVURU VE KAYIT
1) INTERNET BAŞVURU
 

ÖSYS Ek Yerleştirme başvuru koşulları aşağıdadır:
2014 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.
Başvuru koşullarını taşıyorsanız 29 Eylül 2014 – 17 Ekim 2014 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız.Internet’ten başvuru işlemleri 17 Ekim 2014 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Başvuruya şimdi başlamak için tıklayınız.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.
– Öğrenim Belgesi- Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar için gereklidir)
– Fotoğraf- Internet Başvuru Belgesi- Fotoğraflı-İmzalı Form- Öğrenci Bilgi Formu * Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m’den, bayan adayların 1.65m’den kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge” lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.
3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen “Dönem Öğretim Gideri” ödemelerini 29 Eylül 2014 – 17 Ekim 2014 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.
4) AÖF BÜROSUNDAN KAYIT
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 29 Ekim 2014 – 17 Ekim 2014 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT

Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

kaynak bilgi: https://kayit.anadolu.edu.tr/tr/BasvuruYeni/MenuEkYerlestirme.aspx

 

 AÖF EK YERLEŞTİRME KAYIT KILAVUZU

 

 

2 Yorum

  • Burak
    2016/08/16 - 22:46 | Permalink

    Merhaba ben Açıköğretim için tercih yapmayı unuttum. ek tercihlerde açıköğretimi seçme hakkım var mı

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir